Dorlion Dent

İmplant

İmplant, kaybedilen dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içerisine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Vücut ile başarılı bir şekilde uyum sağlayan bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. Bir veya birden fazla diş eksikliğinde uygulanabilen implant tedavisi komşu dişlere zarar verilmeden yapılır. İmplant diş sayesinde rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz. İmplant diş doğal diş görünümünde olduğu için size estetik açıdan ideal bir gülümseme sağlar. 

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır ?

İmplant tedavisi hastaya uygulanan lokal veya genel anestezi yardımıyla yapılır. Tedavi öncesinde hastaya detaylı muayene ve röntgen çekilir. Detaylı muayene yapıldıktan sonra kalan dişlerin ve çene kemiklerinin ölçüsü alınır. Eksik dişlerin tedavisi için uygulanan diş implantları çene kemiğine iki aşamalı olarak yerleştirilir. Tek aşamalı işlem uygulanırken implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise titanyumdan yapılan diş implantı çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Daha sonra implantların üzerine protez başlıklar takılır. Bu aşamaların ikisinde de geçici köprü yerleştirilir. İyileşme sürecinde alt çene için 3 ay, üst çene için 6 ay beklenmesi gerekir. Bazı durumlarda yeni yapılan dişler implantların üzerine hemen takılabilir.

İmplant Tedavisi Kimlere Yapılabilir ?

İmplant tedavisi diş eksiklerini gidermek isteyen, 18 yaşını dolduran, çene ve yüz gelişimini tamamlamış olan herkese yapılabilir. Ancak implant tedavisinin sağlam bir şekilde çene kemiğine yerleştirilebilmesi için bu bölgede yeterli miktarda kemik yüksekliği bulunması gerekir. Ayrıca hastanın ağız bakımının iyi olması, diş eti problemleri ve iyileşmesini olumsuz etkileyecek bir rahatsızlığının bulunmaması gerekir.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir ?

Kaybedilen eksik dişleri tamamlamak için yapılan implant uygulaması son derece sağlam, rahat ve güvenilir bir tedavidir. İmplant tedavisinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İmplant dişler mükemmel bir diş kökü görevi gördüğü için gerçek diş dayanıklılığına sahiptir. Bu sayede besinleri kolaylıkla tüketebilirsiniz.

  • İmplant dişler tıpkı doğal dişleriniz gibi göründüğü için özgüvenle gülümser ve kendinizi iyi hissedersiniz. 

  • İmplant dişler sayesinde konuşma sırasında telaffuz sorunu yaşamadan akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz.

  • İmplant tedavisi yapılırken komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin küçültülmesine ya da değiştirilmesine gerek yoktur. 

  • İmplant dişler uzun yıllar kullanım dayanıklılığına sahiptir.

 

İletişim Bilgileri

Kırmızı Toprak Mah. Vali Ali Fuat Güven Cad. No:26 Odunpazarı/Eskişehir

Haritada Göster
Bizi Sosyal Medyadan Takip Et

Güncel haberler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09.00-21.30

Cumartesi 09.00-21.30

Pazar 10.00-18.00

Dorlion Dent
RANDEVU AL
WHATSAPP