Dorlion Dent

Dijital Diş Hekimliği

Dijital diş hekimliği, diş tedavisi öncesinde teşhis, planlama ve tedavi sırasında tamamen veya kısmen bilgisayar destekli cihazların kullanılmasıdır. Günümüzde diş hekimliğinde kullanılan inovatif teknolojilerin gelişmesiyle dijital diş hekimliği çağı başlamıştır. Dijital diş hekimliği, yüksek kalite, hızlı tedavi olanakları ile hem hastalara hem de hekimlere pek çok açıdan konfor imkanı sunmaktadır. CAD/CAM olarak da adlandırılan dijital diş hekimliği, günlerce süren diş restorasyon uygulamalarını günümüzde 1-2 saat gibi kısa bir süreye indirmiştir.

Dijital Diş Hekimliği Kapsamında Yapılan Tedaviler

Dijital diş hekimliği ile çok çeşitli diş tedavileri yapılabilmektedir. Dijital teknolojiler ve cihazlar kullanılarak yapılan tedavilerin bir kısmı şunlardır; diş dolgu uygulaması, komplike implant tedavileri, gülüş tasarımı, ortodonti, porselen kaplama.

Dijital Diş Hekimliği Nasıl Yapılır ?

Dijital diş hekimliği diğer adıyla CAD/CAM sisteminde ağız içinden kolaylıkla görüntü alabilen özel bir kamera sistemi kullanılır. Bu kamera ile restorasyon yapılacak dişin ölçüsü, dijital olarak alınır ve doğrudan bilgisayar ortamına aktarılır. Böylece 10-15 dakika içerisinde üç boyutlu dijital restorasyon tasarımı yapılır ve tasarımı tamamlanan yapay diş, üç boyutlu printer teknolojisi sayesinde dakikalar içerisinde hiç el değmeden üretimini tamamlar. Bu teknoloji ile alınan ölçü, 10 mikron hassasiyetine sahiptir. Böylece ilerleyen zamanlarda kaplama altında oluşabilecek riskler önlenmiş olur.

Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları Nelerdir ?

Dijital diş hekimliği, diş tedavilerinin süresini minimuma indirmiştir. Ayrıca klinik ortamında tek seansta tedaviyi mümkün hale getirmiştir. 3-5 dakika içerisinde ağız içi tarayıcı ile ölçü almak, yaklaşık 3-5 dakikalık bir işlemdir. Dijital diş hekimliği ile yeni diş aynı gün içerisinde hazırlanıp yapıştırılır. CAD/CAM teknolojisi dişlerinizde kusursuz bir estetik görünüm sağlar. Ayrıca bu sistem ile optik ölçüler alınmakta ve geleneksel ölçü alma yöntemlerine başvurmaya gerek duyulmamaktadır. Özellikle diş tedavilerinde bulantı refleksi yaşantı hastalar için oldukça konforlu bir tedavi yöntemidir. Bu sistem ile uygulanacak tedavi önceden görüntülenebildiği için hastalar çok daha emin ve güvenli bir şekilde tedaviye başlayabilir.

İletişim Bilgileri

Kırmızı Toprak Mah. Vali Ali Fuat Güven Cad. No:26 Odunpazarı/Eskişehir

Haritada Göster
Bizi Sosyal Medyadan Takip Et

Güncel haberler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09.00-21.30

Cumartesi 09.00-21.30

Pazar 10.00-18.00

Dorlion Dent
RANDEVU AL
WHATSAPP