Dorlion Dent
Blog

İmplant Nedir, Eskişehir İmplant Fiyatları

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Dorlion Dent Tarafından Bilgilendirme Amaçlı olarak hazırlanmıştır.

İmplant, kaybedilen dişlerin tedavisinde çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Titanyum bileşenleri sayesinde implant, vücut ile son derece iyi uyum sağlar. İmplant komşu dişlere zarar verilmeden yapılan bir tedavidir. Diş kökü görevi gören implant tedavisi ile kaybedilen diş fonksiyonları ve estetiği geri kazandırılır. 

 

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur ?

İmplant tedavisinin uygulanabilmesi için kişinin 18 yaşını doldurması, çene ve yüz gelişimini tamamlamış olması gerekir. Şeker hastalarının implant tedavisinden önce hastalığının düzene girmiş olması gerekir. Ayrıca kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin implant tedavisinden önce bu ilaçları almaması gerekir. İmplant tedavisini kemik erimesi hastalığına sahip kişiler, uygun tedaviyi aldıktan sonra yaptırabilirler. 

 

İmplant Nasıl Yapılır ?

İmplant tedavisi hastaya uygulanan lokal veya genel anestezi yardımıyla yapılır. Tedavi öncesinde hastaya detaylı muayene ve röntgen çekilir. Detaylı muayene yapıldıktan sonra kalan dişlerin ve çene kemiklerinin ölçüsü alınır. Eksik dişlerin tedavisi için uygulanan diş implantları çene kemiğine iki aşamalı olarak yerleştirilir. Tek aşamalı işlem uygulanırken implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise titanyumdan yapılan diş implantı çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Daha sonra implantların üzerine protez başlıklar takılır. Bu aşamaların ikisinde de geçici köprü yerleştirilir. İyileşme sürecinde alt çene için 3 ay, üst çene için 6 ay beklenmesi gerekir. Bazı durumlarda yeni yapılan dişler implantların üzerine hemen takılabilir. 

 

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir ?

Bir veya birden fazla diş eksikliklerinin yerini doldurmak için yapılan implant son derece güvenli, rahat ve sağlam bir tedavidir. İmplant tedavisinin avantajlarını şu şekildedir; 

  • İmplant tedavisinin en büyük avantajı gerçek diş dayanıklılığına sahip olmasıdır. Bu sayede istediğiniz besini rahatlıkla tüketmeniz mümkündür. 

  • İmplant tedavisi sayesinde kaybettiğiniz eksik dişleriniz tıpkı doğal diş görünümünde yeniden kazandırılır. Böylece özgüvenle gülümsersiniz.

  • İmplant tedavisi sayesinde telaffuz sorunu yaşamadan akıcı konuşursunuz.

  • İmplant tedavisinde köprü tedavisinde olduğu gibi komşu dişlerin küçültülmesi veya değiştirilmesine gerek yoktur. 

  • İmplant dişler uzun yıllar süren dayanıklılığa sahiptir. 

 

Eskişehir İmplant Fiyatları 

Eskişehir’de implant tedavisi yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu kısımların başında Eskişehir’de implant’ı ne kadara yaptırabilirim. 

İmplant tedavisinin fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik gösterdiği için sabit bir fiyat aralığı yoktur. İmplant fiyatları için öncelikle hastanın ağız ve diş muayenesi yapılmalıdır. Eskişehir’de implant fiyatları; hastanın ihtiyaçlarına, tedavinin uygulandığı diş kliniğine ve kullanılan implantın markasına göre değişmektedir. İmplant tedavisi diğer diş tedavilerine göre daha yüksek maliyetlidir. Ancak implant tedavisi size kaybettiğiniz dişlerinizi tıpkı gerçek diş görünümünde ve dayanıklılığında geri kazandırdığı için maliyetine değmektedir. İmplant fiyatları hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için web sitemizde yer alan iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.

 

Blog

Tüm Blog Yazılarını İncele
İletişim Bilgileri

Kırmızı Toprak Mah. Vali Ali Fuat Güven Cad. No:26 Odunpazarı/Eskişehir

Haritada Göster
Bizi Sosyal Medyadan Takip Et

Güncel haberler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09.00-21.30

Cumartesi 09.00-21.30

Pazar 10.00-18.00

Dorlion Dent
RANDEVU AL
WHATSAPP